Субота, 23 червня, 2018

Як вибудувати важелі впливу?

За період нової каденції обласної ради її керівництво відвідало майже всі міста, селища й села Прикарпаття. Про підсумки тих робочих поїздок голова обласної ради Олександр Сич поінформував присутніх на засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, пмше газета "Галичина".

Загалом сам голова і його заступники Василь Гладій та Остап Дзеса після ознайомлення зі станом справ на місцях, в адміністративно-територіальних одиницях краю, як мовиться, взяли на замітку 115 об’єктів, що потребують реконструкції чи капітального ремонту або ж їх належить збудувати. Половина з них — освітні, є й чимало об’єктів екологічного та культурного призначення, медичних тощо. Враховано пропозиції районів та міст і внесено ці об’єкти до списку для фінансування за рахунок обласного бюджету розвитку, для пооб’єктного розподілу екологічних коштів. Деякі ж з об’єктів соцкультпобуту фінансуватимуться з Державного бюджету.

— Таким чином ми вибудовуємо важелі впливу місцевого самоврядування на соціально-економічну ситуацію в адміністративно-територіальних одиницях, — сказав Олександр Сич.

Він звернувся до голів районних рад з проханням вчасно подавати пропозиції про включення потрібних громадам об’єктів до переліку тих, на які асигнуватимуть кошти з обласного бюджету, щоб ці пропозиції не просто висловлювалися вголос, а були обов’язково підкріплені вже розробленою проектно-кошторисною документацією.

Про результати проведення Конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування доповів перший заступник голови обласної ради Василь Гладій. Активність міських, селищних та сільських рад перевершила всі сподівання: у конкурсі взяли участь 112 органів місцевого самоврядування, які подали 131 проект, що стосувалися енергоощадності бюджетних установ, встановлення вуличного освітлення в селах, розв’язання проблеми побутового сміття, облаштування спортмайданчиків тощо. Із них визнано переможцями 44 проекти, на реалізацію їх буде затрачено 4,2 млн. грн., в тому числі 2,2 млн. — за рахунок співфінансування з обласного бюджету розвитку, більше одного млн. — з місцевих бюджетів і ще стільки ж — це кошти організацій-партнерів. На сесії обласної ради вирішено додатково до того мільйона грн., що передбачався раніше, на здійснення проектів та програм розвитку місцевого самоврядування виділити ще 1,2 млн. після уточнення обласного бюджету за підсумками його виконання в першому півріччі 2011-го.

Керівники обласної ради закликали своїх колег з районів уже приступати до реалізації проектів, визнаних переможцями конкурсу. І навіть ті, що не виграли в ньому, можуть після доопрацювання взяти участь в аналогічному всеукраїнському конкурсі. Але подати матеріали належить до кінця червня, тобто потрібно поспішати. Своєю чергою, голови районних рад пропонували проводити обласний конкурс у такі терміни, щоб його результати ставали відомими до початку бюджетного процесу і в разі визнання проекту переможцем можна було закласти в районний чи міський бюджет кошти на його співфінансування.

Засідання Консультативної ради було виїзним — відбувалося в Яремчі. Досвідом роботи міської ради та її виконкому з питань соціально-економічного і культурного розвитку поділився з колегами з усієї області міський голова Яремча Василь Онутчак. Зацікавили присутніх і пропозиції директора Івано-Франківського філіалу державного науково-дослідного та проектно-вишукувального інституту «Ндіпроектреконструкція» Петра Іванишина щодо впровадження сучасних технологій очистки стічних вод, які дозволять поліпшити екологію міст і сіл краю.

Косівщина - Новини Гуцульщини