Субота, 23 червня, 2018

Влада проводить над народом жахливий експеримент

Днями відбулася прес-конференція народного депутата України Дмитра Шлемка («БЮТ—«Батьківщина»), голови ІФОО ВО «Батьківщина», під час якої він проаналізував суспільно-політичну ситуацію в державі, а також детально зупинився на основних принципах пенсійної реформи, за законопроект якої в першому читанні проголосували недавно 245 парламентарів, пише газета "Галичина".

За словами Д. Шлемка, жодна із жінок передпенсійного віку, з якими він спілкувався на тему змін до пенсійного законодавства, не схвалює їх. Адже тепер пропонують на п’ять років збільшити для них пенсійний вік — з 55 до 60 років. Також пропонують збільшити пенсійний вік для певних категорій чоловіків — науково-педагогічних працівників, держслужбовців, які зможуть отримати свою пенсію лише з 62 років, а військовослужбовці — з 60. На десять років збільшать страховий стаж для нарахування мінімального розміру пенсії за віком: для жінок — з 20 до 30 років, для чоловіків — з 25 до 35 років, що, на думку народного депутата, боляче вдарить по мільйонах потенційних пенсіонерів.

Д. Шлемко звернув увагу на те, що жінки, які мають виходити на пенсію, народились у 1956—1957 рр.  «Якщо вважати, що у 18 років вони розпочали працювати і так тривало до 1991 року, то їхній стаж 17 років. Відтак пішов розпад країни, перестали працювати фабрики, заводи, жінки подалися на базар, виїхали за кордон. Де взяти стаж? До 20 років ще дотягували. А тут додають ще 10 років для мінімальної пенсії. Не ліпша ситуація і в чоловіків. Практично безнадійна для них. Хто візьме на роботу? Як будуть нараховувати пенсію? — резюмує про зміни до закону парламентар. — На 10 років збільшується страховий стаж для призначення пенсії по інвалідності, на п’ять років — з 20 до 25 — для військовослужбовців. Змінюється й цілий ряд принципів нарахування пенсій».

За словами Д. Шлемка, «мета проведення пенсійної реформи — скоротити дефіцит бюджету Пенсійного фонду в 2011 р. — на 211,6 млн. грн., а в 2012 р. — на 2,5 млрд. грн. за рахунок простих людей». Натомість «тимошенківець» пропонує низку заходів, які, на його думку, будуть ефективними без погіршення життя людей. Найперше потрібно «детінізувати» економіку, адже приблизно 60% ВВП, що становить нині понад трильйон грн., перебуває в «тіні». Відтак депутат пропонує владі пригадати про свою обіцянку щодо створення нових робочих місць, а не витісняти на узбіччя малий і середній бізнес, легалізувати заробітну плату.

«Замість так званої пенсійної реформи необхідно провести реформу оплати праці. В собівартості продукції зарплата у нас становить понад сім відсотків, у єврокраїнах — приблизно 45—60 відсотків. Українцям щороку недоплачують понад 400 млрд. грн. зарплатні, відрахування з якої і є головним джерелом наповнення Пенсійного фонду», — наголошує парламентар.

Також Д. Шлемко пропонує ввести обіцяний людям прогресивний податок на багатство, за рахунок чого значно поповниться Пенсійний фонд (за підрахунками, це понад 80 млрд. грн.) і покласти край мільярдним потокам з олігархічних структур в офшори. «За період з травня 2010 р. по травень 2011 р. вітчизняні банки на рахунки офшорних компаній на Кіпрі перерахували 32,6 млрд. дол. США — це 260,8 млрд. грн.», — називає красномовну цифру депутат.
«Антиукраїнська влада проводить над власним народом жахливий соціальний експеримент, відповідальність за який нестимуть ті, хто проголосував за нього у ВРУ. Серед них і наші краяни — Чуднов, Личук, Зварич, Келестин, Круць», — підсумував  Д. Шлемко.

Народний депутат, відповідаючи на запитання журналістів, підкреслив, що «Батьківщина» на парламентських виборах орієнтується на пропорційну систему з відкритими списками, аби люди мали реальну можливість вибирати. Проте якщо вибори відбуватимуться за мажоритарною системою, то, за його словами, опозиціонери будуть домовлятися, щоб уникнути самопоборювання.

Крім цього, голова партії повідомив, що у п’ятницю, 24 червня, під стінами Печерського районного суду столиці, де зранку розпочнеться судове засідання у «газовій» справі проти Юлії Тимошенко, розпочнеться безстрокова протестна акція на підтримку лідерки «Батьківщини». Як повідомив Д. Шлемко, очікують, що на акцію прибуде 30—50 тисяч прихильників Тимошенко з усієї України, в тому числі й з Прикарпаття.

Косівщина - Новини Гуцульщини