Вівторок, 19 червня, 2018

На Прикарпатті ініціюють процес розірвання договорів оренди з тими інвесторами, які не обробляють паї

Близько 47 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення на Прикарпатті, які потребують обробітку, ще лежать облогом. Такий висновок оприлюднили в головному управлінні земельних ресурсів в області, узагальнивши результати роботи районних та міських комісій з інвентаризації земель, які завершили свої обстеження, інформує газета "Галичина". Найбільша ж площа орних земель, які не використовують за призначенням, у Галицькому районі. Тут стоїть пусткою близько 12 тис. га, з яких дві третини орендують такі потужні інвестори, як ТзОВ «Даноша» та ПП «Галицькі інвестиції». На другому місці за тим показником — Коломийщина, на третьому — Рогатинщина.

Водночас констатовано, що в регіоні щороку розорюють чимраз нові гектари зарослої бур’янами ріллі. Скажімо, лише 2011-го до числа земель, які перебувають в обробітку, додалося 18,5 тис. га. Однак «підняття» новітньої «цілини» мало би стати інтенсивнішим. Тому відповідні акти названих комісій уже передано державним інспекторам з контролю за використанням та охороною продуктивних земель для вживання належних заходів.

Якщо ж приписи інспекторів власники й користувачі земель не виконуватимуть, то матеріали на них передаватимуть до прокуратури. Крім того, комісії прийняли рішення про ініціювання процесу розірвання договорів оренди з тими інвесторами, які рік у рік не обробляють взяті в оренду селянські паї.

Косівщина - Новини Гуцульщини