Субота, 23 червня, 2018

В Івано-Франківську успішно впроваджується електронний реєстр пацієнтів

На Прикарпатті відбувається нарада-семінар під назвою „Впровадження електронного реєстру пацієнтів і єдиного електронного реєстру листків непрацездатності в закладах охорони здоров’я та посилення контролю за станом організації та якості експертизи тимчасової непрацездатності”.

На нараду приїхали керівники обласних інформаційно-аналітичних центрів медичної статистики, які на своїй території відповідають за інформатизацію закладів охорони здоров’я. Також Івано-Франківськ відвідали обласні експерти з тимчасової непрацездатності, які перевіряють листки непрацездатності в закладах охорони здоров’я.

В цілому нарада-семінар відбуватиметься на протязі трьох днів. А розпочалася вона презентацією програми впровадження системи електронного реєстру пацієнтів на базі ЦМКЛ.

За словами начальника державного закладу „Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України” Михайла Голубчикова, в минулому році в пілотній програмі були задіяні три регіони України: Івано-Франківська, Одеська і Харківська області. І всюди ці проекти були реалізовані успішно. Навесні цього року Міністерство охорони здоров’я прийняло рішення впроваджувати успішну реалізацію проектів в інших регіонах держави.

Лікарі одноголосно стверджують – майбутнє саме за таким проектом. Адже електронний реєстр пацієнтів значно полегшує роботу медичних працівників усієї країни.

Головний лікар Івано-Франківська Тарас Масляк розповідає, що в цілому дана програма буде впроваджуватися на протязі 3-5 років і необхідна вона для того, щоб сформувати один-єдиний електронний медичний простір. „Це найважливіше досягнення, яке ми зробили на сьогоднішній день в Івано-Франківську. Усі медичні заклади міста з’єднані однією мережею „Оптико-Волокно”, яка дозволяє зберігати конфіденційність інформації. Ця мережа об’єднує заклади медицини і унеможливлює доступ до інформації стороннім особам. Ми практично на 80% провели реалізацію програми: запровадили електронні рецепти, впорядкували інформацію щодо поступлення хворих до усіх медичних закладів міста, оптимізували інформацію про аналізи, здані хворим, чи зроблені ним рентген-знімки, тощо. Також завдяки програмі значну кількість професійних консультацій медичні працівники різних закладів можуть надавати в системі он-лайн, що значно економить час і бюджетні кошти. Ця система дозволяє швидше реагувати на захворювання пацієнта, а також – це система управління охороною здоров’я, яка дозволяє контролювати заклади медицини”, – сказав Тарас Романович.

На даний час в Івано-Франківську проводиться робота над адаптацією носія цієї програми. Інформація зібрана у велику базу даних. Тепер дані про кожного пацієнта розподіляються і розробляються електронні медичні паспорти.

Під час проведення наради-семінару провідні фахівці з медичних закладів усіх регіонів України зможуть побачити практичну роботу програми та отримати досвід Івано-Франківська, медики якого вже рік працюють в цьому проекті.

Косівщина - Новини Гуцульщини