Четвер, 21 червня, 2018

Щорічно від п'яти і більше студентів з Прикарпаття стажуватимуться в університетах КНР

Вчора, 20 червня, під час офіційної зустрічі Президента України Віктора Януковича з Головою Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао, домовлено про те, що з наступного навчального року в 4 рази буде збільшено бюджетні квоти - до 100 місць - для навчання українських студентів у китайських університетах і, відповідно, китайських - в Україні. Крім того, вище керівництво Китаю надасть безоплатну допомогу Україні на суму 80 млн юанів (понад 12,34 млрд дол. США), про що було підписано відповідну міжурядову угоду.

Як прокоментував цю інформацію в телефонному режимі проректор з міжнародного співробітництва Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника Ігор Ципенда, троє прикарпатських студентів стажуються в університетах Китаю за трирічною магістерською програмою. Дві студентки, як про це було домовлено на початку травня, під час перебування на Прикарпатті Надзвичайного і Повноважного Посла КНР в Україні Чжан Сиюнь, з вересня навчатимуться в університетах КНР. За словами професора Ігоря Ципенди, «щорічно від п'яти і більше студентів з Івано-Франківщини стажуватимуться в університетах КНР».


Довідково
В українських ВНЗ навчаються понад 6000 китайських студентів, а в університетах Китаю - майже 1 000 молодих людей з України здобувають вищу освіту.

В Прикарпатському національному університеті ім. Василя Стефаника, починаючи з 2004 року вивчають китайську мову і літературу наші студенти. Нині це 39 студентів 1-5 курсів. 

Косівщина - Новини Гуцульщини