П'ятниця, 20 квітня, 2018

На Прикарпатті зафіксовано ще чотири випадки зміїних укусів. А вакцини нема

В період з 15 по 17 червня на Прикарпатті зафіксовано ще чотири випадки, коли змії кусали людей. Зокрема в Рожнятівському районі під час роботи в полі від укусу плазуна потерпів 30-річний місцевий житель. У Косівському районі гадюка вкусила 17-річну дівчину, коли вона збирала ягоди в лісі.

Також під час заготівлі сіна в полі відбулася малоприємна зустріч зі змією 25-річної жительки Долинського району. До речі, саме в цьому районі проживає й наймолодший із тих, хто потерпів від зміїних укусів. Це дев’ятирічний житель села Вишкова. Спершу хлопчика доставили до Долинської дитячої лікарні, але у зв’язку з відсутністю там вакцини від укусів змії його перевели до обласної дитячої лікарні.

Та, як з’ясувала газета "Галичина", цієї сироватки немає не лише в лікарнях нашої області, а й по цілій Україні. Раніше її закуповували в Польщі. Ще рік тому туди було направлено відповідну заявку, пояснили в обласному територіальному центрі екстреної медичної допомоги. Та на підприємстві, звідки отримували вакцину, помінялася форма власності й їм уже стало не до цих ліків.

Доброю є сироватка російського виробництва, зазначив завідувач центру Володимир Сидорак, проте в Україні її ще не сертифіковано. Зрештою, панікувати з цього приводу немає підстав, зауважили лікарі. Розроблено методику лікування зміїних укусів, яка наразі ефективно діє. Принаймні якихось тяжких випадків не зафіксовано. Тим більше, пояснили медики, сироватка також не є панацеєю. Від одного допомагає, іншому шкодить. і все ж, як розповіли в обласній клінічній лікарні, вакцина незабаром з’явиться в наших лікувальних закладах. Можливо, це станеться до кінця тижня.

Косівщина - Новини Гуцульщини