Вівторок, 22 травня, 2018

На Прикарпатті відбулося «Полонинське літо»

На Прикарпатті відбулося «Полонинське літо» 19 червня у селі Верхній Ясенів (урочище Запідок) Верховинського району відбулося багатолюдне свято «Полонинське літо – 2011». Цей фестиваль присвячений відродженню вівчарського господарства та проводів на високогірні пасовища. «Полонинське літо 2011» – фестиваль, який вже давно відомий не тільки в Україні, але й за її межами.

На фестивалі різноманітну молочну продукцію власного виробництва представили на продаж 22 сільські громади, фермерські та селянські господарства району; 150 народних умільців запропонували гостям вишиванки, прикраси з бісеру, атрибути народних українських костюмів. Розважали публіку співами і запальними танцями 28 творчих колективів.

Наразі на Верховинщині працюють над тим, аби реалізувати два інвестиційні проекти щодо розвитку вівчарства. Як зазначив голова Верховинської районної ради Ярослав Кікінчук, інвесторами проектів, загальна вартість яких майже півтора мільйона гривень, стануть підприємці з Харківщини та Верховинщини. Результатом запланованого буде утримання на місцевих полонинах 1000 овець.

«Вівці на Гуцульщині, на жаль, є тепер лише на картинках, - розповіла директор Буківецької школи Калина Лесюк. – А колись вівця давала все для людини. З овечої вовни робили ліжники, виготовляли капці, рукавиці, шарфи, зі шкіри вівці шили кожухи». У господарстві жінки є п'ятеро овець. Завідувач однієї з верховинських полонин Іван Семенюх каже, що «відродити вівчарство - справа надважлива, за яку треба братися гуртом».

За важку, клопітку працю вівчарям, народним умільцям, творчим колективам на полонинському святі дякували представники влади. «Вдячні за те, як бережно тут зберігають традиції і передають їх з покоління в покоління, - наголосив заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький. – Будемо вірити, що наступного року «Полонинське літо» стане цікавим не лише українцям, а й людям з Європи, які також радо завітають сюди, як тільки довідаються, як тут гарно».

На святі медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» нагородили колишнього багаторічного голову Верховинської районної ради Дмитра Стефлюка, якому, до речі, 22 червня виповниться 60 років, Почесною грамотою голови облдержадміністрації - завідувача полонини Верховинського району Івана Семенюка, грамотами від районної влади - багатьох господарів Верховинщини .

Учасники та гості «Полонинського літа-2011» мали нагоду взяти участь у різноманітних гуцульських та спортивних розвагах, розіграші святкової лотереї, оглянути виставкові території сільських громад, запалити полонинську ватру та скуштувати смачного баношу.

Косівщина - Новини Гуцульщини