Четвер, 22 серпня, 2019

Картопляні секрети

 

Назва картоплі походить від італійського слова трюфель і латинського терратубер - земляна шишка.
В Росії картопля приживалася з величезними труднощами. Селяни вважали за гріх вживати привезених невідомо звідки чортових яблук і навіть під страхом каторги відмовлялися їх розводити. У 19 столітті виникли картопляні бунти. Пройшло чимало часу, поки в народі зрозуміли, що картопля смачна і поживна.
Цей овоч використовують для приготування легких закусок, салатів, супів, і других страв. Картопля містить білки, вуглеводи, калій, баластні речовини, вітаміни А, В1, с.
У 100 г картоплі є 70 калорій.У 100 г бульб молодої картоплі міститься в середньому 20 мг вітаміну С.

  1. Картоплю краще солити, як тільки закипіла вода. Тоді вона звариться значно швидше й не розварюватиметься.Картопля смажиться швидше і буде смачнішою, якщо її попередньо опустити накартоплядекількахвилин у гарячу воду і дати обсохнути, перш ніж поксласти на сковороду.Смажать картоплю на сильно розігрітій сковороді й солять, коли скибочки підрумяняться з усіх боків. Якщо посолити картоплю до того, як утвориться скоринка, сік з неї витече, змішається з жиром, скибочки втратять форму, колір і смак.
  2. Не залишайте почищену картоплю і не варіть її у холодній воді. Це приводить до руйнування вітаміну, який підтримує нашу імунну систему.
  3. Не розбавляйте холодним молоком картопляне пюре, вид пюре матиме сірий колір. Перш ніж розбавити пюре, нагрійте молоко до кипіння. Гаряче молоко потрібно додавати в пюре поступово.
  4. Почищену картоплю краще складати в скляний посуд або каструлю із нержавіїчої сталі. В алімінієвому й емальованому посуді картопля темніє й втрачає вітамін С.
  5. Щоб картопля, яку в варите в "мундирі", не розварювалася, додайте до води більше солі.
  6. Щоб шкіра рук не темніла при чищенні картоплі й інших овочів, їх потрібно попередньо потерти оцтом або під час чищення періодично обполіскувати у воді з оцтом.
  7. Воду, в якій варилася очищена картопля, не слід виливати, цей відвар можна вжити для овочевого супу або різних соусів.

Кулінарія - Інформація та поради