Середа, 18 вересня, 2019

Характер кольорів,вітаміни

Добре відомо, що різні кольори впливають на нас по-різному.

Червоний і жовтий зігріває і стимулює.

Бірюзовий, синій і фіолетовий - охолоджують і заспокоюють.

Зелений -  створює баланс і гармонію.

Наша їжа має аналогічний ефект.  Поверхня продукту зазвичай являє собою колір, до якого він відноситься.
Жовтий - веселий колір, що оточує нас теплотою, радістю і сміхом, заставляє простіше дивитися на життя. З ним приходять знання і мудрість, він допомагає нам розширювати кругозір. Жовтий потрібний для підтримки нервової системи, він безпосередньо пов'язаний з травним процесом, з печінкою і кишечником.
Жовті продукти (жовта слива і алича, перці і патисони, жовта малина, банани, пшоно) забезпечують діяльність мозку, розвиваючи мислення, тому дуже поважно включати їх в раціон під час навчання. Завдяки очищаючій властивості цей колір покращує стан шкіри. Він може допомогти при захворюваннях, пов'язаних з нервовою системою.

Червоні продукти (помідори, малина, полуниця, вишня і так далі) наповнюють нас енергією. Покращується засвоєнняхарактер кольорів їжі і виведення токсинів з організму. Червоний колір стимулює до досягнення життєвих цілей, додає мужність, сили і упевненості в собі. Ви можете позбавитися від депресії, додавши в раціон додаткових червоних продуктів. Оскільки червоний - наша основа, він допомагає нам бути грунтовнішими. Він стимулює надниркові залози, забезпечуючи нам життя, незамінний для страждаючих малокрів'ям.

Все переконливо свідчить про необхідність щоденного використання в харчовому раціоні кожної людини фруктів, овочів та ягід, які сприяють профілактиці та лікуванню багатьох захворювань, зміцненню та збереженню здоров'я, підтриманню бадьорості та гарному зовнішньому вигляду.

Вітамін А покращує зір, і сприяє зростанню кісток і розвитку зубів. Він також допомагає підтримувати шкіру та волосся в здоровому стані. Ми також потребуємо вітаміну А для відтворення клітки та певних гормонів. Дослідження також підтвердили, що вітамін А це - ефективний профілактичний засіб проти кору.
Джерела вітаміну А у фруктах: абрикоса, авокадо, ожина, диня, ківі, манго, апельсини, персики, кавун.
Джерела вітаміну А в овочах: спаржа, брокколі, морква , капуста , горох, помідори,гарбуз, шпинат, часник .

Вітамін B1 (Тіамін)
Вітамін B регулює обмін амінокислот і вуглеводів. Так само він необхідний для здорового функціонування серця, нервової системи та м'язів.
Джерела вітаміну В1 у фруктах: кавун, авокадо.
Джерела вітаміну В1 в овочах: горох, буряк .

Вітамін B2 (Рибофлавін)
Як вітамін B1, B2 також регулює обмін білків, жирів і вуглеводів. Він допомагає утворенню червоної кров'яної клітки та важливий для зростання організму.
Джерела вітаміну В2 у фруктах: ківі, авокадо.

Вітамін B3 (Niacin)
Цей специфічний вітамін регулює обмін амінокислот і вуглеводів, і сприяє в налагодженні здорової травної системи.
Джерела вітаміну В3 у фруктах: банани, диня, ківі, персики, кавун.
Джерела вітаміну В3 в овочах: артишок, спаржа, помідори, авокадо, капуста брокколі, морква , зелений перець, капуста, гриби, горох, картопля .

Вітамін B5 (Пантотенічсека Кислота)
Вітамін B5 допомагає організму виробляти холестерин, він так само допомагає у виробництві певних гормонів. Ми також потребуємо вітаміну В5 для ефективного метаболізму їжі.
Джерела вітаміну В5 у фруктах: банани, авокадо, апельсини.
Джерела вітаміну В5 в овочах: артишок, капуста брокколі, морква , цвітна капуста , гриби.

Вітамін B6 (Pryidoxina)
Цей специфічний вітамін допомагає нашому організму виробляти антитіла в наших імунних системах, так само він допомагає у виробництві червоної кров'яної клітки.
Джерела вітаміну В6 у фруктах: банани, авокадо, кавун.
Джерела вітаміну В6 в овочах: морква , горох, картопля .

Вітамін B9 (Фолат / Фолієвая Кислота)
Фолат(Вітамін В9) допомагає нашому організму виробляти червоні кров'яні клітки та сприяє розвитку розумових здібностей. Цей вітамін є істотним компонентом у формуванні та створенні ДНК. Цей специфічний вітамін особливо важливий для жінок, які хочуть завагітніти та для вагітних (особливо на ранніх термінах вагітності). Фолієвая кислота скорочує ризик нервових дефектів труби в ембріонах, і сприяє здоровому зростанню клітки.
Джерела вітаміну В9 у фруктах: банани, ожина, диня, ківі, авокадо, апельсини, суниця, груша .
Джерела вітаміну В9 в овочах: артишок, помідори, спаржа, капуста брокколі, морква, зелений перець, капуста , цибуля , горох.

Вітамін C
Вітамін C діє як антиокислювач і допомагає захищати клітки тіла від потенційно руйнівних ефектів вільних радикалів, які можуть внести свій вклад до розвитку рака та серцево-судинної хвороби. Він також допомагає виробляти колаген, який є важливим для підтримки здорової структури шкіри та кісток. Вітамін С покращує засвоєння заліза в травному тракті.
Джерела вітаміну С у фруктах: яблука , банани, ожина, диня, виноград, ківі, авокадо, лимон, апельсин, персик, суниця, помело , кавун.
Джерела вітаміну С в овочах: артишок, помідор, буряк , спаржа, капуста брокколі, морква, цвітна капуста, огірок, зелений перець, капуста, гриби, цибуля ріпчата , горох, картопля , шпинат.

Вітамін D
Вітамін D допомагає нашому організму засвоювати магній та кальцій, останній, особливо істотний для міцних зубів і кісток.
Джерела вітаміну D в овочах: гриби.

Вітамін Е
Як вітамін C, вітамін Е захищає клітки від пошкодження, уповільнюючи окислення ліпідів і формування вільних радикалів. Він також важливий для формування червоних кров'яних кліток, ефективний при уповільненні старіння шкіри. Вітамін E сприяє засвоєнню вітаміну А.
Джерела вітаміну Е у фруктах: яблуко , банани, ожина, ківі.

Вітамін K
Вітамін K допомагає організму створювати безліч різних білків, включаючи той, який допомагає згортанню крові, та білки які сприяють зміцненню кісток. Вітамін К також допомагає регулювати рівень кальцію в крові.
Джерела вітаміну К в овочах: спаржа, часник , капуста брокколі, капуста, шпинат.

Кулінарія - Інформація та поради