Четвер, 06 серпня, 2020

Ірина Василівна Цвілик - Серьогіна

Заняття керамікою - то радість душі.

Косів - невеличке гуцульське містечко у якому збереглися і продовжують оберігатися найкращі надбання народного мистецтва гірської етнокультури Карпат. У цьому Місті Майстрів на протязі багатьох поколінь формувались і розвивались у своїй творчості талановиті гончарі - творці феномину " Косівської кераміки" з її триколірною гамою і багатою темою розпису.

До одного із великих родів косівських кераміків, що об'єднав майстрів кількох поколінь з сімей Рощиб'юків, Заятчуків,Серьогіна І.В. Цвіликів належить Ірина Василівна Цвілик - Серьогіна.

Народилась Ірина Василівна 12 жовтня 1950 р., м. Косів Івано-Франківської області. Секретами розпису та виготовлення керамічних виробів майстриня почала оволодівати ще підлітком, навчаючись у своєї бабусі Павліни Цвілик - родоначальниці династії.

Закінчила Косівський технікум народних художніх промислів (1970). Педагогами з фаху у неї були В. Аронець, Г. Колос, П. Цвілик. З 1974 року працює Ірина Василівна в галузі декоративно-прикладного мистецтва (кераміка) у Косівському художньо - виробничому комбінаті Національної Спілки художників України.

Бездоганно володіючи матеріалом, добре знаючи технологічні особливості і виробивши власний почерк декорування, Ірина Василівна створила сотні високомистецьких творів.роботи
Основні твори: свічники, тарелі, вази, кахлі, куманці, сервізи, колачі.

Ірина Василівна є учасницею більше сотні художніх виставок, симпозіумів, в тому числі і міжнародних. Про збереження кращих традицій і вагомий особистий внесок у розвиток сучасної косівської кераміки переконливо свідчать її персональні виставки, які відбулися в місті Косові, в Києві, в Коломиї. За творчі досягнення її неодноразово було відзначено грамотами, преміями, дипломами, призами. Зокрема, Ірина Василівна,нагороджена: Дипломом II ступеня ВДНГ УРСР у 1989 році, Дипломом II ступеня міжнародного конкурса кераміки в Румунії у 1994 році, Дипломом II Всеукраїнського симпозіуму - практикуму гончарства "Бубнівська кераміка 98", Почесною грамотою НСХУ.
Обиралася делегатом II та IV з'їздів НСХУ.
Член НСХУ з 1988 року.

За особистий вагомий внесок у розвиток декоративно-прикладного мистецтва України у 2009 році Ірині Цвілик - Серьогіній присвоєно почесне звання — Заслужений майстер народної творчості України.

Мистецтво - Майстри Косівщини