П'ятниця, 21 лютого, 2020

Надія Василівна Вербівська.

Н. В. ВербівськаЇЇ вироби зберігають тепло душі і рук.

 

Косівщина – край чудової, казкової природи, край з надзвичайно багатими історичними та культурними традиціями, край який славиться своїми гончарними виробами. У різні епохи населення виготовляло всілякий посуд для приготування, зберігання і споживання страв (горщики, глечики, миски, макітри, ринки, тикви, барильця, куманці, кухлі тощо), а також архітектурно-будівельні вироби (цеглу, кахлі, черепицю, димарі).

Розвиткові гончарства на території  Гуцульщини сприяла наявність родовищ високоякісних глин, які є основним матеріалом для роботи гончарів.Ваза

 

Косівщина щедра на таланти, на добрих, щирих, працьовитих людей. Саме до таких людей і належить Надія Василівна Вербівська, яка народилась 28 жовтня 1929 р., у м. Косів Івано-Франківської області. Освіта неповна середня. Працює в галузі декоративно-прикладного мистецтва (кераміка).

 

Плитка керамічнаОсновні її твори: традиційні вироби гуцульської кераміки. Шану, увагу, вдячність і визнання творець керамічного дива Надія Василівна заслужила своєю невтомною творчою працею. Вона досвідчена, талановита майстриня, член НСХУ (1965), Нагороджена орденом “Знак Пошани” (1971), заслужений майстер народної творчості України (1997), учасник багатьох всеукраїнських і міжнародних художніх виставок.

 

28 жовтня 2009 року до Надії Василівної завітав славний 80 – літній ювілей від дня народження.

КерамікаВона трудилася вдень і вночі, наче боялася, що не встигне віддати людям тепло своєї душі і своїх рук.Плитка керамічна

 

Надія Василівна – внучка знаменитої керамістки Павлини Цвілик (1891 – 1964) – знаменитої косовської майстрині, творчі досягнення якої стали міцною основою для розвитку традиційного народного гончарства. А це багато в чому зобов’язувало і надихало Надію Василівну.

Талановита майстриня, щира людина – Надія Вербівська – є добрим мудрим вчителем, наставником і порадником для своїх дітей, внуків, правнуків.

Вироби, створені руками майстрині, і на сьогоднішній день є окрасою найбільших українських та зарубіжних музеїв.Керамічна ваза

 

Своїм вмінням, натхненням і творчою працею та наснагою вона ввела самобутні,неповторні і розкішні квіти у барвистий вінок українського національного гуцульського мистецтва.

Мистецтво - Майстри Косівщини